Focení produktů #1

Vítejte u prvního produktového focení v našem malém studiu. Dnes Vám v tomto článku ukážu, jak se dá kreativně využít zrcadlová deska a velmi světelný objektiv.

Foto: Robin Wong

Dnes budeme fotit mým nejoblíbenějším strojem, a to sice Olympus  OM-D E-M5 Mark II, který umí nejen střílet hromadné fotky rychle za sebou, ale také skvěle ostří. Na něj se můžu spolehnout opravdu ve všech situacích. K němu použijeme na focení pouze jeden objektiv, a to sice Olympus M. Zuiko 45 mm, f/1.8. Je to světelný objektiv, který nám dává nové možnosti, co se rozostřeného pozadí týče, ale také co se týče focení za horších světelných podmínek. Je skvělý na portréty a z větší vzdálenosti i na točení videí. Možná se ptáte, proč z větší vzdálenosti – Olympus má totiž čip 4/3, není to tedy F-F (Full-Frame). Laicky řečeno a s nadsázkou si musíte vzdálenost, kterou máte na objektivu vynásobit dvěma, abyste věděli, čemu se to rovná na fotoaparátu jako je Nikon a Canon, které spadají do F-F.  Teď ale k samotnému produktovému focení!

Dnes budeme fotit dva předměty z merche sportovních akcí Labská Výzva, které hýbají celou Českou republikou. Máme zde dřevěný diář s vypáleným logem a malou stříbrnou psí známku, kterou organizátoři dávají pejskům, kteří doběhnou s běžci do cíle.

K těmto předmětům jsem vybrala zlaté třpytivé pozadí a zrcadlovou desku, která jej krásně odrazí a bude vypadat nekonečně, přitom jemněji. Fotoaparát jsem dala na stativ a nastavovala jsem čas úměrně cloně f/1.8. Čas se mi většinou pohyboval kolem 200 – 500, ISO též kolem 500. Důležité je fotit na RAW, abyste si mohli s výslednou fotografií co nejvíce hrát. Pokud si nejste jistí časem, ale víte, že chcete mít co nejvíce rozmazané pozadí, nastavte si Prioritu clony na vybranou míru a zbytek už vyřeší fotoaparát za vás.

A teď k výsledným fotografiím. Nasvěcovala jsem si předměty 2 stálými světly v softboxech, které mají velmi teplý odstín, ale to jsem zredukovala pomocí balance B-W na přirozené denní světlo. Blesk jsem tedy vynechala.

Stříbrná psí známka a zlaté pozadí se stříbrným zrcadlem dala trošku zabrat při kalibraci kelvinů. Uff!

Možná by vás mohl zajímat efekt použitý ve spodní části fotografie. Když máte na fotce něco, co vám překáží a chtěli byste to trošku poslat do mlhy, stačí si vzít prázdnou skleničku a dát ji před objektiv a ostřit za ni na daný objekt. 🙂

Doufám, že se vám článek líbil. Nezapomeňte napsat do komentářů, co byste chtěli příště nafotit a těším se na vás příště!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *